Новини 2024

 Колективний перегляд заняття

12 квітня в молодшій групі «Колобок» вихователь Жуковська О. В. в цікавій ігровій формі надала малюкам знання про тісний взаємозв'язок в природі, що всьому живому на землі потрібна вода і світло для життя.  Діти розвивали дрібну моторику рук, вихователь стимулювала дитячу допитливість та зацікавленість за допомогою дидактичних ігор та дослідів,  а також використовували нетрадиційну техніку малювання на плівці. Діти з цікавістю і задоволенням виконували всі завдання вихователя.






 РОЗВАГА "ВИЙДИ, ВИЙДИ, СОНЕЧКО"











КОЛЕКТИВНИЙ ПЕРЕГЛЯД ЗАНЯТТЯ

02 квітня вихователь старшої групи Андруховець Н.М. продемонструвала власну майстерність і поділилася з колегами досвідом своєї роботи продемонструвавши відкрите заняття на тему: «Всім - усім  потрібен дім». На заняття завітали лісові мешканці та приготували дітям завдання, які діти з задоволенням виконували, з використанням коректурних таблиць, «друдлів», цеглинок Lego, математичних паличок.
Дошкільнята отримали нові знання та море позитивних емоцій.
 




Конкурс "Гратися і не боятися"



ВЕСНЯНА РОЗВАГА

  Із пробудженням перших сонячних промінчиків та первоцвітів ми зустрічаємо свято весни, тепла, посмішок та краси. 

    Радісна і весела атмосфера свята панувала і в молодшій групі під час святкової розваги «Жучки - бедрики і квіточки зустрічають весну». 





 

"ГОРОД НА ПІДВІКОННІ"

  Вихованці нашого закладу разом з вихователями    створили яскраво прикрашені міні-городи.           «Город на підвіконні» - це захоплююче та корисне заняття, що сприяє розвитку допитливості та спостережливості у дітей, допомагає краще пізнати життя рослин.               Малюки із задоволенням висівали насіння, висаджували цибулини, доглядали, спостерігали за їх ростом і розвитком.














День казки


   20 березня - всесвітній день казки. Казка - це чарівний світ дитинства. Казки упродовж віків були і залишаються чарівними провідниками доброти і милосердя. Вона навчає дітей доброті, сміливості, справедливості, чесності, плекає в серцях любов до художнього слова, рідної мови, народу, Батьківщини. З нагоди дня казки в нашому закладі вихователі підготували та провели лялькову виставу «Поросятко Чок», виставку книжок-казочок, драматизацію казки «Козенята і вовк», настільний театр казки «Ріпка», тематичні ігри, читали  казки, відгадували  загадоки. День казки пройшов весело, емоційно, пізнавально
.






 

Шевченківський тиждень
        

   З 4.03 - 8.03 в нашому ЗДО пройшов тиждень присвячений 210-ій річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. В рамках тижня малята продовжували знайомитися з життєвим шляхом Тараса Григоровича Шевченка його творчістю. Були проведені бесіди "Знайомство з Кобзарем", "Тарас Шевченко - поет і художник українського народу", відеоперегляди про Т. Г. Шевченка. Використовуючи мнемотаблиці  діти ознайомлювалися з віршами «Зацвіла в долині червона калина…», «Садок вишневий коло хати», "Встала весна", на заняттях з художньо естетичного розвитку  ознайомлювались з інтерєром української хати, аплікували, ліпили, та малювали за творчістю Кобзаря, на заняттях з музичної діяльності малята декламували вірші, слухали твори поета. 

    Адже, завжди актуально берегти традиції свого народу, шанувати та любити свою батьківщину, як це робив великий український поет Тарас Шевченко.

 








 Весно, мамо, жінко - в тобі вся сила!

Березень - перший місяць весни. В березні народжується все прекрасне. З приходом весни оживають луки, ліси, поля, заквітчується земля. 1.03.24.в нашому закладі в старшій групі «Ріпка» вихователі Андруховець Н. М. та Чубик Ж.Ф. провели яскраве, ніжне, веселе, зворушливе весняне свято. Дякуємо вихователям, музичному керівнику та батькам за участь організації заходу.






 

День рідної мови


Ну що б, здавалося, слова...
Слова та голос — більш нічого,
А серце б’ється — ожива,
Як їх почуєш...
Т. Г. Шевченко
Мова — дивовижний і яскравий скарб, що створила людина. Кожен народ в усьому світі розвиває та оберігає свою мову, бо «без мови немає народу».
Уперше відзначили Міжнародний день рідної мови 21.02.2000 року в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі. Цим хотіли привернути увагу світової спільноти до того факту, що майже з 7000 мов, які зараз існують, більшість опинилися під загрозою зникнення.
День рідної української мови в Україні щороку відзначають 21 лютого, починаючи з 2002 року.
Ну ж бо ми сьогодні долучимося до цієї традиції!

Велична, щедра і прекрасна мова.

Прозора чиста, як гірська вода.

Це України мова барвінкова,

Така багата й вічно молода.












Тиждень рідної мови

 

 
   З 19 по 23  лютого в нашому закладі пройшов тематичний тиждень рідної мови,
    Метою тижня було показати дітям красу і багатство рідної мови, сприяти розширенню словникового запасу, розвитку творчих здібностей; розвивати почуття національної гідності, патріотичності, формувати  любов до рідної країни, до своєї родини, до рідної мови та розуміння її краси й необхідності для нашого життя; виховувати любов до народної мудрості рідного слова
   Впродовж тижня проводились тематичні заняття та різноманітні заходи: діти співали колискові пісні, розповідали вірші, драматизували народні казки, танцювати під українську народну мелодію, грали у веселі ігри, знайомились з українським фольклором, читали твори українських письменників, та поетів. Тиждень видався цікавим та насиченим.
   


День єднання в Рокитнівському 
 ЗДО № 5 «Золотий ключик»




Відповідно Указу Президента України від 14 лютого 2022 року № 53, з метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості, виховання національно-патріотичних почуттів у дітей 16 лютого 2024 року в Рокитнівському ЗДО № 5 «Золотий ключик» було проведено День єднання.
      З нагоди цього дня педагогами було організовано:
– підняття Державного Прапору України на будівлі закладу;
– бесіди «Україна - наша батьківщина», «Державні символи України», «Рідний край, де ми живемо, Україною зовемо!»;
– інтегроване заняття «День єднання України»;
– аплікація «Долоньки єдності»;
– вікторина «Що ми знаємо про Україну?»;
– дидактичні ігри «Державні символи», «Віночок дружби», «Обереги мого краю», «Закінчи прислів’я»,   «Одягни українку і українця»,  "Знайди рушничок";
– виготовлення плакату «Долоньки миру»;
 
Запропоновані заходи  сприяли виконанню педагогами високої відповідальної місії – вихованню підростаючого покоління в дусі патріотизму, любові до своєї Батьківщини, поваги до культури своєї країни.

 







"Зимова фортеця" в ЗДО "Золотий ключик" 


Відповідно до «Положення про проведення  конкурсу «Зимова фортеця» у рамках Всеукраїнських фізкультурно-оздоровчих заходів «Спортивна зима» в закладах дошкільної освіти.  Наші дошкільнята активно долучилися до участі у конкурсі «Зимова фортеця».
13 лютого 2024 року  зима подарувала нам сніжний день, веселі, бадьорі і щасливі  діти організовано разом зі своїми вихователями  вийшли на прогулянку, перед ними стояло важливе завдання - гарно потрудитися на свіжому морозному повітрі і збудувати якомога більшу і довшу снігову Зимову фортецю. Зимова фортеця росла і у висоту, і в довжину.
 Метою конкурсу «Зимова фортеця» було - стимулювати дошкільників до організованої активності засобами фізичної культури у процесі ігрової діяльності   
 Спільними зусиллями дошкільнят і працівників ЗДО було збудовано казкову Зимову фортецю заввишки від 1-1 м 45 см та завдовжки 7 м. Потрудилися всі на славу. Щасливі дошкільнята на кілька днів тепер мають цікаву забаву та веселі зимові розваги навколо своєї фортеці. Своєю красою привернули увагу  чудові ранкові краєвиди на нашому подвірї, наче зимонька на прощання подарувала нам казку...














День зустрічі Зими з Весною.

     2 лютого в Україні відзначають свято Стрітення, яке ще в народі називають день зустрічі Зими з Весною. Цього дня і в наший заклад завітала Зима і Весна, які сперечалися за володарювання. На святі лунали веселі пісні та заклички, діти танцювали та грали в цікаві ігри. Однією з найулюбленіших забав стала гра «Змагання Зими та Весни», де малята допомагали двом порам року вирішити хто буде панувати в нашім краї. Свято Стрітення подарувало гарний настрій та задоволення діткам.
















  1 лютого у нашому  закладі було організовано зустріч малят з працівниками ДСНС. Пожежники  продемонстрували спорядження, дали малятам приміряти пожежні каски, а також працівники пожежно-рятувальної служби продемонстрували як працює технічне обладнання.   Діти із задоволенням і цікавістю розглядали  начиння автомобіля, а також   дозволили побувати  бажаючим всередині автомобіля, а таких було чимало!
     Зустріч продовжилась в святковому залі, де ознайомили дітей «мінною безпекою» та переглянули відеоматеріали за даною темою. Вихователі отримали пам’ятки, та рекомендації « Будь обережним! Небезпечні знахідки».
     
     Зустріч продовжилась в святковому залі, де ознайомили дітей «мінною безпекою» та переглянули відеоматеріали за даною темою. Вихователі отримали пам’ятки, та рекомендації « Будь обережним! Небезпечні знахідки».
     Зустріч була пізнавальною та емоційною, адже таке заняття для них стало новинкою, чимось раніше незвіданим і надзвичайно цікавим! Зробили фото на згадку.









Для реалізації державної політики у сфері пожежної безпеки, Творчою групою закладу було заплановано, а згодом проведені заходи роз’яснювальної роботи спрямовані на запобігання травмування та загибелі дітей на пожежах, а саме:

24.01.2024 –відпрацювання дітьми сигналу «ПОЖЕЖА», евакуація виконання алгоритму дій при сигналі «ПОЖЕЖА»;

VIBER групах для батьків розміщені консультації та рекомендації «Пожежна безпека» для батьків.

25.01.2024 – « Пожежники» - музична  гра Трохимчук Л.В.

26.01.2024 – «Пожежна машина» - художня діяльність середня група «Бджілки» Прокопчук І.Д.

26.01.2024 – « З безпекою дружи – здоров’я збережи!» -  розвага  в старшій групі « Ріпка»  Чубик Ж. Ф.

26.01.2024 - "Вогонь -друг,  вогонь - ворог". 

 













     До Дня соборності України 22 січня в нашому закладі було проведено ряд заходів з дітьми та батьками: бесіди, відеоперегляди, розваги, колективні роботи, конкурси малюнків та поробок.

   Вихователі  Валетина Тимощук та Жанна Чубик розповіли малятам про історію виникнення свята Соборності, пригадали українські державні символи, національні пам'ятки України, пограли в українські народні ігри, виконували аплікацію «Моє серденько тобі Україно», а під час занять із зображувальної діяльності створили власні сюжети на тему «У серці кожної дитини живе любов до України».

    Для дітей середнього та старшого дошкільного віку проведені заняття «І дорослий знає й дитина – Україна в нас єдина», під час яких діти ознайомилися з поняттями «єдина», «незалежна», закріпили знання про символи рідної держави.  Створили живий ланцюжок у вигляді серця під гаслом « У єдності ми сила!»
























    

  

21 січня відзначається Міжнародний день обіймів. Це свято, яке нагадує нам про важливість фізичного контакту та емоційного зв'язку.

👐Обійми - це простий, але потужний жест, який може принести багато користі для нашого здоров'я. Вони можуть:

знизити рівень стресу та тривоги;

підвищити рівень серотоніну та окситоцину, гормонів, які покращують настрій;

зміцнити імунну систему;

покращити якість сну;

підвищити відчуття безпеки та прихильності;

також обійми можуть бути просто приємним способом сказати комусь, що ви піклуєтесь про нього.

Обійміть сьогодні один одного. Подаруйте свою теплоту близьким та рідним людям. Поділіться своїми обіймами. Нехай сьогодні всі стануть трішечки ближче, відчують свою потрібність і значущість. Нехай ніжність, турбота сьогодні об’єднує всіх людей. І сонце, обіймаючи своїми променями, нехай наповнить ваше життя радістю, світлом і добром. З днем обіймів

до цьго свята  діти старшоїгрупи залучили батьків, вихователів та всіх працівників садочка, привітали вітальною листівкою, обняли подарували частинку радості.


Обімайте один одного частіше

просто так. Міцно... Від душі.

у день обіймів свою ніжність

і турботу прояви і того, хто серцю милий

Міцно - міцно обійми!
















Зимові прогулянки не тільки корисні , а й дуже цікави.

Зима - дуже гарна і весела пора року, особливо, коли лежить сніг. Незважаючи на те, яка погода, ми все одно гуляємо, дихаємо свіжим повітрям, щоб бути здоровими, загартованими і ніколи не хворіти. Але зима ще й небезпечна пора, тому потрібно бути обережними на дорозі, одягатися по погоді -берегти своє здоров'я, щоб не трапилося ніякого лиха, адже життя і здоров'я - це найцінніший скарб, який є у кожної людини.


 Согодні ми  продовжити знайомити дітей з характерними ознаками зими; вчити розрізняти дерева за корою, стовбуром, розміщенням гілок; закріплювати знання про зимуючих птахів та вчити робити висновки про правила догляду за ними; виховувати інтерес до живої і неживої природи.




     







 Україну захищають тисячі людей. Вони боронять нашу землю та рятують життя. Вони не бояться нічого, бо вони — справжні герої. Ми хочемо показати захисникам нашу любов і підтримку, хочемо, аби кожен із них знав: ми цінуємо кожного, хто стоїть на варті свободи й незалежності української землі.

Дитячі малюнки надихають наших захисників, викликають у них усмішку, переносять до рідного дому, огортають теплом, а головне – додають сил та енергії у священній боротьбі й наближають велику перемогу. Та діти з великим натхненням малюють свої малюнки вони вірять та дякують ЗСУ за можливість, святкувати Новий рік, колядувати, спати, жити. Наші малюнки поїхали на схід, з побажаннями та теплими вітаннями  для ваших героїв.