Новини 2023
  Новий рік – найулюбленіше свято дітвори. Напередодні всіх завжди охоплює дивне відчуття, що неодмінно має статися щось радісне та чарівне, час подарунків, сюрпризів, загальних веселощів, коли довкола панує добра магія і казка.  
Святковий настрій відчувався на кожному кроці: від дивовижно прикрашеної ялинки, до дійств, які відбувалися безпосередньо на новорічних ранках, які відбулися у нашому закладі 25, 26, 28 грудня.
 Сценарії свят створили святкову атмосферу, головні герої забезпечили гарний настрій та залишили чудові враження дітям, батькам і присутнім гостям. Дякуємо вихователям та музичному керівнику, батькам за новорічну казку створену для дітей.
Різдво - сімейне свято і в цей день вся сім'я збирається за одним столом. Також діти носять частування своїм хрещеним батькам. У різних регіонах ця традиція відрізняється, але завжди вечерю хрещеним несуть після вечері з батьками. А хрещені в свою чергу дарують хрещеникам солодощі, гроші, подарунки.
 Колядували переважно діти і молодь, вони ходили від хати до хати і співали колядки, а господарі повинні були їм віддячити. Вважалося, що чим більше колядників прийде в будинок, тим кращий і щасливіший буде весь наступний рік.
Цю традицію дотримуються і зараз, як раніше. Але збереження традицій згуртовує родини, допомагає зберегти зв'язок поколінь, тому необхідно розповідати дітям про свято Різдво Христове, історія для дітей про це свято має звучати в кожному будинку.
    В нашому закладі це свято завжди проходить у піднесеному настрої, до колядування приєднуються всі працівники ЗДО. 


14.12.2023р на базі нашого закладу дошкільної освіти відбувся  семінар для спільнота педагогічних працівників  ЗДО  «Формування економічної компетентності як підґрунтя соціалізації дошкільника».  

 Відповідно до плану нашого семінару, педагоги переглянули  заняття « Що можна купити за гроші, а що ні?» в середній групі «Бжілка» провела вихователь Прокопчук Ірина Дмитрівна

Жуковска Оксана Василівна піготувала   та провела тренінг  «Торгівельний центр Афлатунчика», де   ознайомила присутніх з програмою «Афлатот» , використала  дидактичні матеріли, розглянули життєві ситуації, пограли в ігри  відповідають темі заходу.
 Також до уваги колег було представлено презентацію «Формування економічної компетентності як підґрунтя соціалізації дошкільника»- вихователь Валентина Яківна Тимощук.
Підвела підсумки та провела аналіз зустрічі    консультант  КЗ «Рокитнівський ЦПРПП»  Наталія Сергівна Чорноргор
Зустріч пройшла на належному рівні дякуємо педагогам за участь та гарні відгуки.


День Хустки 👇👀

Сьогодні дівчатка  нашого закладу  вбрались в традиційний оберіг та символ жіночності – українську хустку. Адже саме сьогодні, 7 грудня, на базі нашого дошкільного закладу відбулось захоплююче дійство: “Всесвітній день української хустки”.

    Діти мали змогу пригадати народнимі ігри та пограти у них. Також дівчатка продефілювали в хустках, пов’язаних різними способами, а хлопчики радо зустрічали їх оплесками.  

     День Хустки  пройшло легко, цікаво, невимушено. Наприкінці дійства діти розмалювати хустинки за своїми художними вподобаннями, зробили подаруночки для своїх мам. Тож, відроджуймо, поважаймо, пропагуймо наші українські традиції — це генетичні скарби нашого народу!

 

 
Ох який же таємничий цей Святий Миколай! Цілий вечір не спиш, на варті чатуєш, а він все не йде, чогось чекає! Якщо увесь рік Ти був слухняним та чемним, хвилюватися нічого, а якщо вже десь провинився… Аби задобрити доброго чарівника й на ранок отримати жаданий подаруночок під подушку, вивчи красивий вірш про Миколая. Побачить Чудотворець, що Ти його любиш і ждеш, й неодмінно винагородить Твої старання довгожданим гостинцем. Сьогодні  06.12 і до діток нашого закладу завітав Миколай з подаруночками та настановами. Діти старанно готувалися  до його приходу, писали листи, вчили молитву, малювали малюночки йому в подарунок. Свято  пройшло  в піднесеному настрої, діти отримали масу позитиву та гостинчики. 

  

Всім відомо що музика має великий вплив на емоційний розвиток дитини. Вона допомагає висловити та регулювати емоції, розвиває емоційну інтелігенцію дитини, допомагає дітям відчувати та розпізнавати різні емоції, розвиває їхню емпатію та соціальні навички.

Тому згідно плану колективних переглядів занять 30.11.23. відбулося музичне заняття для дітей старшого дошкільного віку  на тему:

«Музична Осіння вітальня» музичний керівник Трохимчук Лідія Василівна, на якому дітки прослуховували твори відомих композиторів, та виявили що музика  живе картинах відомих художників, у віршах та природніх явищах. Удосконалювали вміння колективно працювати, узгоджувати свої дії.

  Осінь — загадкова гостя,     

   Непомітно прийшла в гості.       Там, де вже пройшла вона, —     Золотом блищить трава,        
    Уже дощик капотить.          

   Там, де сіла відпочить,             

Дитяче осіннє свято – це море усмішок та веселощів сповнена яскравих барв. Хоч і кажуть, що осінь – похмура пора, але діти, як ніхто інший, здатні радіти золотистому опалому листю під ногами і дощику, під яким так цікаво погуляти під парасолькою, взувши гумові чобітки і одягнувши дощовик. Ось чому свято осені в нашому закладі є одним із найулюбленіших у вихованців!

     16 листопада в середній групі «Бджілки» нашого закладу дошкільної освіти, відбулося осіннє свято. Надворі сльота і холодно, а в нас у залі панувала тепла, доброзичлива атмосфера. Сценарій заходу було ретельно розроблено та підготовлено вихователями Прокопчук Іриною Дмитрівною та Тимощук Валентиною Яківною . Цей захід готувався задовго до початку святкування, з дітьми були проведені тематичні бесіди, вихованці разом із педагогами та батьками підготували виставки малюнків  та виставку виробів із природних матеріалів «Крокує осінь золота…». Діти із задоволенням співали пісні, танцювали, грали в ігри,  розказували віршики, прославляючи осінь за її красу. Щедра Осінь нікого не залишила без уваги, на прощання побажала  щастя, миру і добра.

 

Весело, цікаво та неперевершено пройшла осінння розвага в старшій групі «Ріпка» нашого закладу. Діти поринули у чудову осінню казку.

 Різноманіття барв, веселощів та справжньої дитячої радості втілилися в чудовій та цікавій розвазі. 

Вихованці отримали неабияке задоволення від зустрічі з веселими друзями Їжачком та Лісовичком. Адже вони подарували малятам та дорослим безліч позитивних емоцій, гарний настрій, який відчувався в запальних таночках, цікавих іграх.

 На  святі,  панувала особлива атмосфера тепла і затишку.

Герої звичайно прийшли до дітлахів з осінніми подарунками: запашні яблука та горішки частували дітлахи.

Веселі краплинки, непосидючі грибочки, подарували безліч позитивних емоцій та грайливий настрій.

Дякуємо нашим педагогам, які створили це свято, музичному керівнику, та звичайно ж батькам, які стали активними учасниками перевтілення малюків у  персонажів. 

 


Промайнуло дзвінке, веселе літечко. Непомітно ступила на поріг чарівниця осінь, і поступово все навколо змінилося. Осінь дарує нам багато цікавого, чарівного. Осіння пора багата своїми дарами з якими люблять працювати діти.
 Робота з будь яким природним матеріалом дуже корисна для дитини. Вона розвиває уяву, фантазію, дрібну моторику, заспокоює та допомагає зосередитися. Вихованці нашого закладу дошкільної освіти з задоволенням займаються улюбленою справою.
Осінні саморобки з природного матеріалу розвивають уяву та дрібну моторику рук у дітей, фантазію, а ще – це чудовий спосіб передати красу рідного краю у власноруч створених шедеврах.
З 10 жовтня 2020 року в ЗДО «Золотий ключик» розпочала роботу виставка «Крокує
осінь золота…». Вихованці разом з батьками підготували роботи з природного матеріалу. У процесі виготовлення робіт були використані різноманітні овочі, листя, шишки, жолуді, гілки та кора дерев. Виставка вийшла різнобарвною, яскравою та насиченою, бо сама природа надала нам багатий вибір матеріалу для різноманітної творчості. Кожна дитина проявила творчість, фантазію, неповторність та індивідуальність, використовуючи не тільки дари природи, а й підручні матеріали. Всі поробки – це справжні витвори мистецтва. Роботи вразили оригінальністю задумки, технікою виконання, своєрідністю і неповторністю.Формування у кожного вихованця активної життєвої позиції щодо власного життя та власної безпеки, озброєння його знаннями та навичками безпечної поведінки вдома, на вулиці, у дитячому садку тощо, збереження та зміцнення здоров`я, формування здорового способу життя дошкільнят – одне з найактуальніших завдань роботи педагогічного колективу дошкільного навчального закладу у сучасних умовах.

Відповідно плану ЗДО в закладі  з 16.10 по 20.10.2023  року проведено  Тиждень знань з основ  безпеки життєдіяльності дошкільнят.

 Мета Тижня безпеки дитини: закріпити у дітей уявлення про можливі небезпечні ситуації техногенного, природного, медичного, біологічного характеру та відпрацювати стереотипи поведінки дошкільників під час виникнення надзвичайних ситуацій в умовах правового режиму воєнного стану

Протягом Тижня здійснювалась посилена робота з навчання дітей правилам  безпеки. В рамках цього Тижня педагоги дошкільного навчального закладу провели низку занять, різних ігор, бесід, під час яких діти ознайомились із правилами поводження під час пожежі,  вивчили найважливіші правила дорожнього руху, основні правила мінної безпеки для дітей та алгорифми дії під час незвичних ситуації.   

Педагоги широко використовували ігрову діяльність. Використовували також методи переконання, розвиваючі методи, метод спонукання  до співпереживання, емоційної чуйності, метод моделювання ситуацій. Крім цього, в групах створене наочно-розвиваюче середовище, яке включає: куточок безпеки, дидактичні ігри, настільно-друковані ігри, ілюстративний матеріал, пізнавальну літературу для дітей в книжковому куточку, інформацію для батьків.
У нашому дитячому садочку пройшов Тиждень фізкультури. Тиждень фізкультури є ефективною формою роботи з розвитку інтересу до фізичної культури, дозволяє збагачувати у дітей основи знань та практичних навичок здорового способу життя, формувати усвідомлену потребу у систематичних заняттях фізкультурою та спортом.27 вересня в Україні своє професійне свято святкують вихователі та працівники дошкільних закладів.

   День вихователя 2023 року — особлива дата, коли ми висловлюємо теплі слова подяки всім тим, хто піклується про  дітей.Робота вихователів і всіх працівників дошкільних закладів надзвичайно важлива та важка. Потрібно вміти спілкуватися з дітьми, знаходити до кожного малюка особливий підхід.
Вітаємо вас! Шановні вихователі!, З вашим професійним святом! Бажаємо вам нескінченного терпіння, адже саме ви – це перші люди після батьків, з ким діти проводять так багато часу. Саме ви робите величезний внесок в їхнє виховання.    Ваша доброта і педагогічна майстерність перетворює кожен день для вихованцівна день радості й щастя!
Вихованці нашого закладу дошкільної освіти, піготували вітальні слова вдячності  та грамоти дитячих симпатій для працівників закладу.
 Нехай доля сторицею віддячить вам за невтомну працю незмінною прихильністю. Від усього серця бажаємо міцного здоров’я, щастя, натхнення, любові, миру.

 Цінність світу пізнається в сумні часи війни. Мир для маленьких українців
починається з привітної щирої посмішки малюків, теплоти і доброзичливості вихователів в садочку.

21 вересня – День миру в Україні та Міжнародний день миру.

Тематичний День Миру об’єднав маленьких дошкільників у велику дружню родину з щирим прагненням до доброти, толерантності, уміння дружити і співпереживати. Вихованці брали участь у акції «Голуб Миру кожній людині», діти дарували паперові голуби перехожим. Ці голуби Миру, що злітали з маленьких долонь, сьогодні понесли дитячі і дорослі мрії про чисте голубе небо, ясне променисте сонце, про бажання жити і радіти у мирній українській державі.

1 ВЕРЕСНЯ — День знань — особливе свято! Завжди яскравий, насичений емоційністю та

хвилюючою атмосферою. Голосно звучить урочиста музика, звідусіль лунають теплі поздоровлення i кожне людське серце, хвилюючись відгукується на заклик першого дзвінка!            Вихователі нашого закладу  радо зустріли  діток, підготували та провели для своїх вихованців цікаві та змістовні занаття на тему : «Ми українці: честь і слава незламним», метою яких було формувати у дітей відчуття гордості за нашу країну, виховувати у дітей почуття товариськості та бажання прийти друзям на допомогу, а також під час виконання завдань педагоги  виховували у маленьких, допитливих, кмітливих діток  повагу та любов до України, формували ціннісне ставлення до держави, мови, сім’ї, самого себе.
            У цей день від всієї душі хочеться побажати всім успіхів, щоб новий навчальний рік приносив тільки приємні враження, та миру нам України
Захист дитинства в цілому світі

Це місія честі, любові, добра.

Заради майбутнього треба нам жити

Прекрасне та вічне нехай невмира!

30 травня 2023 року в здо №5 «Золотий ключик» пройшло свято «Моє щасливе дитинство» присвячене Дню захисту дітей. День захисту дітей – щасливе та безтурботне свято.

А сорочка мамина - біла, біла,
А сорочка мамина серцю мила.
А сорочка мамина зігріває,
Я її до серденька пригортаю.У травні, коли світить яскраво тепле сонечко, зеленіє травичка,   розквітають чарівні квіти, співають дзвінко пташки,  весняний грайливий вітер приносить свято найріднішої, наймилішої, найближчої для нас людини — Матері. З цієї нагоди у нашому  закладі пройшли святкові ранки. Дорогі мами! Вітаємо вас з Днем матері! Ви завжди були і залишаєтеся самовідданими, люблячими і готовими на все заради своїх дітей!  Дякуємо за вашу материнську любов! Будьте здорові, рідні мами! Живіть щасливо і довго! Зі святом!


9.05.23 р. в нашому садочку пройшли заходи до Дня Європи.

Напередодні Великодня в нашому дошкільному закладі пройшли тематичні заходи. А 18.04.23 року середня група провела розвагу до свята Пасхи.В історії завжди залишаться імена, які з гордістю вимовляє людство, до яких належить й ім’я великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка. Весь всій могутній талант він присвятив служінню народові. І тому,  09.03.2023 року в нашому «Золотому ключику» вихователі ознайомлювали дошкільнят  з життям поета (дитячими та юнацькими роками), з його творчістю.


15 лютого 2023 року відзначають Свято Стрітення в Україні. У народному українському побуті це свято здавна символізує зустріч зими з весною.

Свято Стрітення подарувало малюкам гарний настрій та позитивні емоції.Розвага «Щедрий вечір добрим людям» пройшов для малечі нашого садочка 17.01.2023 року.
11січня 2023 р. до хлопчиків та дівчаток садочку 5 «Золотий ключик» завітали рятувальники з цікавою та пізнавальною програмою «Небезпечні предмети».

Співробітники управління ДСНС розповіли дітлахам про те, що при виявленні підозрілого предмету, а також предмету схожого на боєприпас необхідно негайно сповістити дорослих. Розповіли, що ні в якому разі не можна брати снаряди до рук, там паче переносити їх, адже це небезпечно для життя.

Діти були в захваті від зустрічі з рятувальниками.