Відкрите заняття

«Від казки до казки»

(друга молодша група)

Мета:   Вчити дітей впізнавати  українські народні казки та їх персонажів, розв’язувати мовленнєві завдання. Продовжувати вчити дітей складати послідовність у казці  за картинками. Зберігати деякі народні звороти мови, удосконалювати інтонаційну виразність мови. Розвивати в дітей мислення і уяву, емоційну чуйність, пам'ять при відборі умовних заступників персонажів казки, підбирати їх за розміром, формою, кольором. Викликати  бажання змінити  кінцівку  казки. Розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення та творчі здібності за допомогою методів ТРВЗ (мозковий штурм).Виховувати любов до української казки, дружелюбність, та бажання створювати власні казки.

Словник: казка, герої (персонажі), добро, зло..

 

Матеріал: Презентація «Вгадай казочку», моделі до казки « Рукавичка», яйце, іграшка - Колобок, рукавичка, площинні малюнки з зображенням звірят, магнітна дошка, фланелеграф, ілюстрації казок, тарілочки до казки «Три ведмеді», лего по кольорах,

                                                    Хід заняття

Вихователь. Діти, давайте привітаємось з гостями.

        Діти. Добрий день, добрий день, добрий день усім!

Щастя ми бажаємо і здоров’я всім!

А щоб щастя ось таке ( піднімають руки вгору)!

А здоров’я ось таке ( розводять руки в сторони)!

 
Вихователь: А я вам скажу, ось такі слова:

Ми сьогодні попрацюєм і по казках помандруєм.

                             1,2,3,4,5,час заняття починать.

 Всі на друзів подивіться і легенько посміхніться.

 
Вихователь: Діти, сьогодні ми з вами потрапимо в казкову країну, де зустрінемося  з  казками і виконаємо цікаві завдання, якщо ми з вами добре попрацюємо і виконаємо завдання в кінці заняття переглянемо на екрані нову казку. Згодні?

 

Презентація « Впізнай, яка це казка?»

 

Гра (мозковий штурм)  Діти по черзі відповідають на запитання за змістом.

1. Хто з’їв козенят у казочці?

2. Кого спекла бабуся?

3. Хто загубив рукавичку?

4. Хто посадив ріпку?

5. Якої геометричної фігури був колобок?

6. Скільки козенят було у кози?

7. Яка зараз пора року?

Вихователь: Дітки, у мене є чарівні речі з різних казочок, прошу занести кожну річ у свою казочку.( В кошику – рукавичка , яєчко, колобок,ріпка,будиночок,коробочка)

Казка «Три ведмеді»----тарілочки розкласти по величині.

Посадити ведмедів на стільчики.

Вихователь: Ось наступне завдання.

 Склади казкового героя з частин

 

Рухлива гра з м’ячиками кольоровими (знайти свій колір)

 

Вих. Дітки, а відгадайте мою загадку:

1.Хто утік від баби з дідом -

Не міг сидіти на вікні.

Зустрів у лісі різних звірів

І кожному співав пісні? (Колобок)            

 

2. На городі виростала, сили набирала,

Непомітно, дуже швидко, великою стала.

Став тут дід усіх гукати --та красуню рвати.

А цю казку, вам малята треба відгадати? (Ріпка)

 

2 команди по 2-3 учасника складають послідовність подій у казці.

 

Вихователь: Дітки. Веселий чи сумний кінець казки?

 Нехай кожен з вас скаже, що ще можна було зробити Колобку, щоб врятуватись від Лисички. Як можна замінити кінцівку казочки?

Відповіді дітей

 

Вихователь: Молодці, діти! Ви придумали багато чого цікавого, щоб допомогти Колобку врятуватись від хитрої Лисички. Таким чином казка про Колобка закінчилася добре.

І дорослі і діти люблять казку за те, що в ній найчастіше добро перемагає…зло.

 

Вихователь: Всі разом казки згадали.

                        Гостям нашим  показали

                        От і казочці кінець.

                       А хто слухав – --- молодець!

Пригощаю діток гостинцями і включаю як і обіцяла нову казку.